Konsultacje behawioralne

Przeznaczone są dla właścicieli psów przejawiających różne zachowania problemowe, jak np.:

– zachowania agresywne (m.in. do ludzi, psów, poruszających się obiektów itp.),
– lęk separacyjny (np. gdy pies zostaje sam w domu),
– lęk przed różnymi bodźcami (dźwięki, ludzie, otoczenie),
– wymuszanie uwagi,
– niszczenie przedmiotów w domu,
– podgryzanie, np. rąk, lub ubrań właściciela,
– ciągnięcie na smyczy,
– zjadanie śmieci na spacerze,
– skakanie na gości,
– pogoń za innymi psami, biegaczami, rowerzystami,
– brak reakcji na przywołanie podczas spacerów itp.

Dlaczego proszę o filmiki wideo zachowania psa?

Bardzo często przed konsultacją proszę o nagranie filmików związanych z zachowaniem problemowym psa. Niekiedy podczas spotkania pies zachowuje się inaczej niż zazwyczaj i nie prezentuje zachowania problemowego, z którym zgłasza się do mnie Opiekun. Dzięki nagranym wcześniej materiałom, jestem w stanie pokazać Opiekunowi, w którym dokładnie momencie należy reagować oraz w jaki sposób – filmik możemy zastopować lub zwolnić tempo, dzięki czemu łatwiej jest mi wytłumaczyć i wskazać, jakie sygnały wysyła do nas pies i co robić, aby problem się nie pogłębiał.

Jak wygląda takie spotkanie?

  • Pierwsza konsultacja ma na celu analizę i ocenę czynników wpływających na zachowanie problemowe psa (jak np. żywienie, relacja z Opiekunem, harmonogram dnia, stan zdrowia itp.). Podczas spotkania przeprowadzam dokładny wywiad z Opiekunem na temat psa oraz obserwuję jego stan. Na tej podstawie przedstawiam plan pracy naprawczej oraz zalecenia. Pierwsze spotkanie trwa ok. 1.5-2 godziny i odbywa się w miejscu, w którym występuje sytuacja problemowa – najczęściej w miejscu zamieszkania psa lub okolicy.
  • Po każdej konsultacji przesyłam podsumowanie wraz z rozpisanymi ćwiczeniami, które są elementem planu naprawczego (w terminie do 48h po spotkaniu).
  • Każde kolejne spotkanie to ćwiczenia praktyczne mające na celu wyprowadzenie psa z problemu oraz przekazanie Opiekunowi porad odnośnie prawidłowego wychowania i budowania relacji z psem.
  • Ilość spotkań zależy m.in. od ilości zachowań problemowych, postępów pracy Opiekuna z psem, czy efektów zastosowanej terapii i jest ustalana indywidualnie.

Koszt konsultacji Sandomierz*:

Pierwsza konsultacja: 100 – 170 zł
Kolejne spotkanie: 80 – 150 zł

Cena konsultacji zależy od ilości zachowań problemowych, które chcemy wypracować z psem, od tego co pies już potrafi oraz od ogólnego stanu psa.

*Możliwość dojazdu poza okolice Sandomierza – cena ustalana jest indywidualnie.