Konsultacje behawioralne – dla psów w każdym wieku

Gdy zauważasz u swojego psa niepokojące zachowania, jak np. lęk, agresja czy nadpobudliwość, lub pojawił się u Ciebie nowy psi towarzysz  i nie wiesz od czego zacząć wspólne życie, to najlepszym wyborem dla Was będą konsultacje behawioralne. Są to indywidualne spotkania, podczas których przeprowadzam dokładny wywiad dotyczący psa, analizuję czynniki wpływające na jego stan oraz oceniam jego zachowanie. Na tej podstawie ustalamy wspólnie plan pracy naprawczej oraz ćwiczenia pomocnicze. Pierwsze spotkanie trwa ok 1,5-2 godziny i odbywa się w salce szkoleniowej, na placu szkoleniowym lub w terenie – w zależności od sytuacji problemowych. Każde kolejne spotkanie to ćwiczenia praktyczne mające na celu wyprowadzenie psa z problemu.

Ilość spotkań zależy m.in. od ilości zachowań problemowych, postępów pracy Opiekuna z psem, czy efektów zastosowanych ćwiczeń i ustalana jest indywidualnie.

Najczęściej zgłaszane problemy:

• zachowania agresywne do ludzi, psów, poruszających się obiektów
  • lęk przed różnymi bodźcami – dźwięki, ludzie, otoczenie,
  • nadpobudliwość, nadmierna ekscytacja, skakanie na gości,
  • konflikt między psem a domownikami lub innymi zwierzętami w domu,
  • wymuszanie uwagi, niszczenie przedmiotów w domu,
  • podgryzanie np. rąk, ubrań,
  • brak posłuszeństwa podczas spacerów, ciągnięcie na smyczy,
  • zjadanie śmieci i odpadków na spacerach,
  • pogoń za innymi psami, biegaczami, rowerzystami,
  • wprowadzenie zasad w życiu z nowym psem i/lub szczeniakiem,
  • itp.