Kim jestem? Jak pracuję z psami? Skąd czerpię wiedzę?

Nazywam się Kasia Kulik i witam Cię serdecznie na mojej stronie. Jestem dyplomowanym behawiorystą oraz trenerem szkolenia psów. Dodatkowo cały czas się rozwijam uczęszczając na seminaria i szkolenia, gdzie zdobywam wiedzę oraz ogrom umiejętności praktycznych, szczególnie w pracy z psami problemowymi. Najwięcej jednak doświadczenia i wiedzy daje mi praca z Waszymi psami – psi świat, to zdecydowanie mój świat!

Szkolenie psów to moja pasja i coś co daje mi mnóstwo pozytywnej energii. W pracy z psami skupiam się na wzajemnym porozumieniu, budowaniu zaufania i jasnej komunikacji. Podczas zajęć jestem wymagająca i konsekwentna, ale też dbam o komfort zespołu: człowiek-pies, dostosowując metody i poziom nauki do Waszych umiejętności. Jeśli zastanawiasz się czy warto szkolić psa lub konsultować jego problemowe zachowania, odpowiem krótko: nie czekaj, zacznij już dziś! Wszystko jest do zrobienia, potrzebujesz tylko planu i sposobów – a w tym chętnie Ci pomogę!

Na co dzień trenuję z moją torpedką szkoleniową Fridą, która jest moim wyzwaniem wychowawczym – pies lękliwy i nieco reaktywny. Przygarnęłam ją z warszawskiego schroniska w czerwcu 2017 roku. Dzięki naszej codziennej pracy możemy pochwalić się udziałem w zawodach Rally Obedience, które pozwoliły nam stanąć w 2019 roku na podium i zając I miejsce!

W lutym 2020 roku przygarnęłam z radomskiego schroniska suczkę Szirę, która jako 3,5 miesięczny szczeniak została znaleziona na ulicy. Zaniedbana, zarobaczona, ze słabym startem w życie. Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie pozwolą mi jej dać lepsze wyobrażenie o otaczającym świecie i wychować na fajnego psiaka.

W listopadzie 2019 roku z wielkim bólem serca pożegnałam moją ukochaną prawie 12-letnią suczkę Kiarę, która ukształtowała w dużym stopniu moje podejście do wychowania i szkolenia psów. To od niej zaczęła się moja przygoda, która doprowadziła mnie tu, gdzie jestem teraz.

Skąd zdobywam wiedzę?

W dużej części od Was i Waszych psów 🙂 Również od swoich psów, psów schroniskowych, z którymi miałam okazję pracować, ale także z książek i dostępnej literatury oraz szkoleń prowadzonych przez behawiorystów w Polsce i za granicą. Praca z psami wymaga ciągłego poszerzania wiedzy i swoich horyzontów, śledzenia badań oraz technik pracy, szczególnie w trudnych psich przypadkach.

Kursy dyplomowe:
• Instruktor Nosework, Polska Liga Nosework, marzec – sierpień 2020
• Behawiorysta Psów, Wojtków Szkolenia, styczeń-grudzień 2019
• Trener Szkolenia Psów, Piotr Wojtków Szkolenia, maj-październik 2018

Dodatkowe szkolenia i seminaria:
• Pies reaktywny – metody pracy, Wojtków Szkolenia, październik 2020
• Trening medyczny/kooperacyjny, Wojtków Szkolenia, wrzesień 2020
• Jak radzić sobie z agresją psa?, Co mówi pies, sierpień 202
• Komunikacja na smyczy, Co mówi pies, czerwiec 202
• Agresja u psów, Psia Edukacja, luty 2020
• Podstawy Obedience z Magdaleną Łęczycką-Mrzygłód „OBI do wiosny”, listopad 2019 -marzec 2020
• Medycyna behawioralna psów, Ethoplanet, listopad 2019
• Agresja i reaktywność, Bavaria Team, lipiec 2019
• Klasy komunikacji i socjalizacji – Barbara Moletta, maj 2019
• Stres zwierząt towarzyszących – fizjologia, emocje, zachowanie, Andrzej Kłosiński, maj 2019
• Ethogram of dog behaviors, SKILLADIN SNC di Capra Alexa e Robotti Daniele, 2019, maj 2019
• Agresja smyczowa, Jacek Gałuszka, grudzień 2018
• 10 sposobów na skuteczne opanowanie emocji u psa, Jacek Gałuszka, grudzień 2018
• Czy można ukarać psa przy pomocy nagrody, Jacek Gałuszka, listopad 2018
• II -V Wyzwanie Piesologii, Kasia Biskup, 2017-2019: Komunikacja, Zabawy Węchowe, Opanowanie emocji psa, Błędy podczas szkolenia psa, Sztuczki.
• …cdn..