Nosework

Nosework to kynologiczna dyscyplina sportowa, która wywodzi się z pracy użytkowej psów służbowych wyszukujących np. materiały wybuchowe, narkotyki i inne niedozwolone substancje. W Noseworku wykorzystujemy psi węch i uczymy psa wskazania przewodnikowi konkretnych zapachów. To świetna dyscyplina, którą może trenować każdy pies, a co więcej – ma potwierdzone działanie terapeutyczne.

Główne zalety Noseworku:

• wykorzystujemy do nauki najpotężniejszy z psich zmysłów – węch,
  • może trenować każdy pies, bez względu na wiek, charakter, czy rasę,
  • stosowany jest w terapii behawioralnej psów z tendencją do agresji, nadpobudliwości oraz psów niepewnych siebie i lękliwych,
  • rozwija psa umysłowo, wycisza oraz uczy samodzielności,
  • poprawia relację między opiekunem i psem,
  • u psów starszych opóźnia procesy starzenia,
  • oraz wiele innych!

Nosework dla początkujących:

• wprowadzenie do dyscypliny Nosework: omówienie zasad i metod pracy z psem,
  • nauka koncepcji szukania,
  • wprowadzenie rutyny startowej,
  • wprowadzenie konkretnego zapachu/zapachów,
  • nauka wskazywania zapachu,
  • wprowadzenie do przeszukiwania przedmiotów/pomieszczenia.

Zajęcia odbywają się raz lub 2 razy w tygodniu w sali treningowej wyposażonej w odpowiedni sprzęt oraz na ogrodzonym terenie. Kurs ma charakter warsztatów, każdy zespół ma zapewnione po kilka indywidualnych wejść.
Limit uczestników to 2 zespoły człowiek-pies.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników w zajęciach grupowych nie mogę uczestniczyć psy agresywne.

Jeśli wolisz ćwiczyć sam na sam z trenerem, zapraszamy na szkolenie indywidualne .

Nosework I:

• wprowadzenie do bardziej zaawansowanych przeszukań,
  • treningi techniczne – poprawne oznaczanie,
  • budowa motywacji podczas przeszukań,
  • budowanie pewności psa podczas przeszukania i oznaczania,
  • wprowadzenie do przeszukiwania terenu i pojazdów,
  • przygotowanie do Testów Zapachowych oraz Zawodów Nosework.

Kurs ma charakter warsztatów. Każdy zespół, który ukończył kurs dla początkujących może uczestniczyć w dowolnym terminie i w dowolnej ilości zajęć. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w sali treningowej wyposażonej w odpowiedni sprzęt oraz na ogrodzonym terenie. Limit uczestników podczas jednego treningu to 3 zespoły człowiek-pies.

Nosework II:

• wprowadzenie próbek wielokrotnych, niedostępnych i na wysokości,
  • przeszukiwanie pomieszczeń, terenu, pojazdów i przedmiotów,
  • wprowadzenie zwodniczych zapachów,
  • nauka prowadzenia psa po ringu (handling),
  • przygotowanie do zawodów w wyższych klasach.

Kurs ma charakter otwartych warsztatów – każdy kto ukończył kurs Nosework I może uczestniczyć w dowolnym terminie i w dowolnej ilości zajęć. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w sali treningowej wyposażonej w odpowiedni sprzęt oraz na ogrodzonym terenie. Limit uczestników podczas jednego treningu to 3 zespoły człowiek-pies.