Spacer równoległy i psia komunikacja

Spacery równoległe i psia komunikacja to grupowe spacery pod okiem behawiorysty, które mają na celu zwiększenie kompetencji społecznych psów oraz możliwość pogłębienia wiedzy na temat zrozumienia swojego psa. Spacery odbywają się cyklicznie w zależności od ilości chętnych. Maksymalna liczba psów na spacerze: 3.

Jak to wygląda?

• Czas trwania: ok 60-90 minut
• Podczas spaceru skupiamy się na komunikacji pies-pies oraz pies-człowiek,
• Pokazujemy jak reagować na prezentowane przez psa zachowania,
• Uczymy psy prawidłowego zachowania w grupie innych psów i osób,
• W trakcie spaceru robimy przystanki na rozmowy na psie tematy,
• Psy uczestniczące w spacerach są dobierane do grupy przez Trenera,
• Możliwość udziału w spacerach mają obecnie tylko kursanci szkoły.

Zasady:

1. Psy są na smyczach umożliwiających swobodną komunikację: co najmniej 2-3 metry. Dodatkowo można zabrać dłuższą linkę (5-10 metrów).
  2. Trzymamy swoje psy pod kontrolą i nie dopuszczamy do swobodnych interakcji między psami bez polecenia Trenera.
  3. Nie korzystamy z kolczatek, łańcuszków zaciskowych, obroży elektrycznych, smyczy typu flexi (rozciągane).
  4. Jeśli to konieczne, zabieramy dla psa kaganiec.
  5. Do wspólnego spaceru dopuszczane są tylko psy zdrowe posiadające komplet szczepień (od chorób zwierzęcych + wścieklizna).
  6. Suczki w cieczce oraz psy chore nie mogą uczestniczyć w spacerze grupowym.
  7. Zabieramy wodę i miskę dla psa.
  8. Można zabrać zabawkę do przeciągania z psem i smakołyki, które trzymamy zamknięte i niedostępne dla psa. Wyciągamy tylko na polecenie Trenera.

Chcesz być na bieżąco?  Polub nasz profil na Facebooku!

Jeżeli chcesz wziąć udział w spacerze, a nie jesteś jeszcze kursantem szkoły, zapraszamy na konsultację indywidualną, po której zakwalifikujemy Cię do najbliższej grupy spacerowej.